OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI Niedziela Wielkanocna

Rok B – 05.05.2024 r.

II tydzień psałterza

Chrystusowi oddajemy cześć za miłość, którą nam nieustannie okazuje. Módlmy się podczas tej Mszy świętej, abyśmy uobecniając misterium paschalne przemieniali nasze życie na lepsze, jeszcze bardziej chrześcijańskie.

Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
  2. Nabożeństwa majowe po mszy św. wieczornej oprócz wtorku (po mszy św. porannej). Nabożeństwa w niedziele o godz. 15.00.
  3. W poniedziałek 6 maja po nabożeństwie majowym katecheza dla dorosłych w domu parafialnym.
  4. W poniedziałek o godz.16.45. przy krzyżu misyjnym, we wtorek o godz. 6.45 przy krzyżu na ul. Jagiellońskiej, w środę o godz. 16.45 przy krzyżu na cmentarzu  modlitwy o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych.
  5. W czwartek 9 maja na mszy św. szkolnej o godz. 00 będzie I rocznica przyjęcia Komunii św. (dla dzieci Komunijnych z roku 2023). Okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.30.
  6. W piątek 10 maja w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu bp Grzegorz Olszowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  7. W niedzielę 12 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz I komunia św. na mszy św. o godz. 11.00.
  8. Dziękujemy wszystkim za ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  9. W poniedziałek 13 maja po nabożeństwie fatimskim  spotkanie w domu parafialnym  wszystkich chętnych, chcących uświetnić nasze uroczystości w strojach regionalnych.
  10. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi – Boże Ciało. Msza św. o godz. 8.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem
    z kościoła ulicami Zawiszy Czarnego, Jagiellońską, Jaracza, Przyjaźni  i Główną. Po zakończeniu procesji ok. godz. 10.00 msza św. przy kapliczce św. Antoniego na Dołkach.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Gabrieli Jambroz  i + Ernesta Kaima

RiP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V Niedziela Wielkanocna

Rok B – 28.04.2024 r.

I tydzień psałterza

Chrześcijanin to człowiek, który na wzór św. Pawła daje swoim życiem gorliwe świadectwo przynależności do Chrystusa. Dzięki miłości wobec Boga wzrasta  w nim również bliskość wobec innych.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek 29 kwietnia po mszy św. wieczornej będzie w kościele spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania
  3. Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe po mszy św. wieczornej oprócz wtorku (po mszy św. porannej). Nabożeństwa w niedziele o godz. 15.00.
  4. Msze św. w piątek 3 maja w Uroczystość MB Królowej Polski o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W tym dniu będzie kolekta charytatywna.
  5. 2 maja I czwartek miesiąca, 3 I piątek i 4 maja I sobota. Nabożeństwa okolicznościowe będą połączone z nabożeństwami majowymi po mszy św. wieczornej.
  6. Dziękujemy wszystkim za ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  7. Dziś „słodki kiermasz” w domu parafialnym. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na nowe stroje regionalne.
  8. Siostra Sabina, boromeuszka z Zambii, dziękuje za złożone ofiary
    w niedzielę, 7 kwietnia. Dzięki tym środkom mogła zakupić materace. Siostry poszukują sponsora na zakup kuchni polowej.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Michaela Ferenza, + Jana Kajzera

RiP